Výstavba domu v zime

Dá sa kvalitne a rýchlo postaviť dom aj pri 2 stupňoch nad nulou? Ako je možné pomocou stavebného systému SW3E skrátiť dobu výstavby holostavby domu na 3 dni a všetky mokré procesy preniesť do závodu?

Celosvetový trend v stavebníctve je smerovaný stavebné procesy spriemyselniť. Čo najviac operácií vykonať v optimálnych podmienkach výrobného závodu. Je to jednak v záujme kvality a z dôvodov ekonomických, pretože cena úkonov na stavenisku je vždy vyššia ako v závode, ale aj z dôvodu zníženia závislosti od počasia. V prípade Silicate World keramických domov sa vo výrobných závodoch vykonáva približne 70 až 80% úkonov, najmä  mokrých procesov. Tu sa zhotovujú už kompletné steny, v ktorých sú zabudované aj niektoré siete TI. V dovezených stenách tak už máte pripravené trubky pre silno a slaboprúd, niky na rozvody vody a kanalizácie. Je jedno či prší, mrzne alebo svieti slnko, stavebné komponenty sa môžu stále kontinuálne vyrábať. Potom stačí využiť niekoľko dní pekného počasia, čo nie je na väčšine územia Slovenska zriedkavosť ani v januári a na  pripravenej základovej doske dom môže byť rýchlo pod strechou. Následné práce v interiéri môžu pokračovať pekne v suchu a teple a to aj v zimných mesiacoch.

Ako dlho trvá samotné postavenie domu? Kedy je možné dom dokončiť?

Následná montáž takého domu trvá pomerne krátky čas. Väčšina typov jednopodlažných rodinných domov môže byť pod strechou už za 2 – 3 dni. Potom stačí do interiéru nainštalovať dočasné temperovanie a práce môžu nerušene napredovať aj pri mínusových vonkajších teplotách. Práve vďaka predpríprave rozvodov v stenách, základnému zatepleniu obvodových múrov aplikovanému už pri výrobe a iným výhodam vyplývajúcim z progresívneho systému výstavby, dokončovacie práce trvajú nepomerne kratšie ako pri dokončovaní hrubej stavby domu z kusového staviva.

Vzhľadom na nepretržitú výrobu domu vo výrobnom závode, za ideálnych podmienok a následnej montáži stien v priebehu pár dní a to aj počas zimných mesiacov, naši klienti nemusia čakať až do jari na svoj nový ekologický Silicate World keramický dom za najlepšiu cenu na trhu.

Radi Vám vypracujeme cenovú ponuku na Váš projekt – ak už máte vydané stavebné povolenie, alebo Vám vypracujeme projekt na mieru my. Ak Vás zaujíma ako prebieha výstavba domu v zime, kontaktujte nás na 0948 641 518 alebo obchod@silicateworld.eu.