Silicate World keramický materiál a jeho vzorka

Silicate World keramické steny

Názov keramické domy nie je každému z Vás známy. Krátke osobné stretnutia spojené s obhliadkou našich stavieb sú tým najideálnejším spôsobom ako Vám zodpovedať Vaše otázky a ukázať, že keramické domy sú už bežnou súčasťou nášho života. Neporovnateľná rýchlosť výstavby s klasickými murovanými stavbami a neporovnateľná kvalita a životnosť s inými montovanými stavbami zaručujú domom z keramických prefabrikátov  úspech na trhu.

Na vzorke  steny z keramického kompozitu uvidíte nielen samotnú štruktúru materiálu, vďaka, ktorej má keramický dom výborné tepelnoizolačné a zvukovoizolačné vlastnosti, ale sa aj sami presvedčíte ľahkosťou tejto steny. Výnimočné tepelnoizolačné vlastnosti prinesú svojim novým majiteľom okrem iného aj väčšiu úžitkovú plochu. Už pri 28 cm hrubej dvojzložkovej stene dosiahnete normami požadované minumum a teda pri rovnakej zastavanej ploche získate väčšiu plochu úžitkovú. Klientom, ktorým vzorka materiálu nestačí, radi uvítame na niektorej z našich stavieb a ukážeme im stavbu keramického domu naživo.

Prečo je vzorka Silicate World keramického materiálu iná ako steny postaveného Silicate World keramického domu?  Prečo na vzorke vidieť “guličky” a na stene nie?

Rôznorodé otázky, ktoré dostávame od našich klientov a záujemcov o keramický dom, sú pre nás nevyčerpateľným zdrojom námetov na diskusie či inšpiráciou pre nové články. Viac krát ste sa nás pýtali aj na rozdiel medzi našimi vzorkami a reálnou stenou domu.

Vzorka je síce vyrobená z toho istého materiálu ako steny, porovnávať ich však nie je celkom korektné. Vzorky sú zámerne prerezané pre lepšiu viditeľnosť celkovej štruktúry steny a charakter materiálu. Naopak, na hotových stenách štruktúru neuvidíte vôbec a náhodný lom steny je taktiež iný ako priamy a plánovaný rez. Rovnako rozdiel vo farbe či veľkosti “guličiek” v keramickom kompozite nemá významný vplyv na vlastnosti postaveného domu. Viac o zložení Silicate World keramických stien si môžete prečítať na https://www.silicateworld.eu/sw-keramicky-material/

Prečo sú na stavbe kúsky polystyrénu?

Polystyrén sa do žiadnej receptúry nedáva a teda tvrdenie, že je súčasťou stien je viac než zavádzajúce. Malé množstvo guličiek, ktoré sa na povrchu môže nachádzať pochádza z hranolčekov, aké sa používajú pri výrobe stien v závode na vytvorenie potrebných otvorov, aby sa nemuselo na stavbe zbytočne sekať. Tieto otvory následne slúžia ako predpríprava pre rozvody vody, pre rôzne skrinky a iné príslušenstvo systémov, ktoré si majitelia v dome plánujú. Zvyškového polystyrénu teda nezostane v celom dome viac ako pár gramov, čo v žiadnom prípade nemôže narušiť ekologický charakter stavby. Pre zachovanie výborných vlastností, ako je aj paropriepustnosť, na zatepľovanie aktuálne už v štandarde ponúkame minerálnu vlnu. Výnimkou sú klienti, ktorý chcú ušetriť časť nákladov, prípadne z iného dôvodu požiadajú o alternatívny zatepľovací materiál.

V prípade záujmu o obhliadku našich stavieb a použitého materiálu nás neváhajte kontaktovať na 0948 641 518 alebo príďte na najbližší deň otvorených dverí a pozrite si naše domy naživo! Vzorku keramického materiálu si môžete aj objednať a pošleme Vám ju rovno k Vám domov.