Prečo keramický dom?

Výrobky z keramiky sprevádzajú ľudstvo už od úsvitu jeho dejín. Vlastne odvtedy, čo človek dokázal ovládnuť oheň. Veď aj grécke slovo keramos znamená hlina pozmenená ohňom. Technológia výroby keramiky sa od najprimitívnejších nádob a tvaroviek na murovanie a zušľachťovanie príbytkov postupne rozvíjala a rozčleňovala na mnoho samostatných výrobných odvetví – od výroby jemnej úžitkovej keramiky a porcelánu až po hrubú žiaruvzdornú keramiku. Významnú pozíciu si zachováva aj keramika pre stavebníctvo. Tehly ako najznámejší predstaviteľ tejto skupiny výrobkov sa už používajú tisíce rokov. Málokto však vie, že aj keramické granuly, vyrábané a predávané pod rôznymi obchodnými názvami (keramzit, liapor,….) majú prakticky zhodné chemické a mineralogické zloženie ako výrobky z tehál. Narozdiel od nich však stavebné technológie využívajúce ich unikátne vlastnosti už dávno prekonali stavby z tehál. Keramický kompozit, ohohatený o ďalšie nemej dôležité prírodné produkty, z ktorého sa dajú odlievať celé steny spája výborné vlastnosti keramickej hmoty s ďalšími výhodami. Možno si to predstaviť tak, ako keby celá stena bola jedna super moderná a inovatívna tehla. Teda žiadne špáry, žiadna malta, žiadne lepidlá a z tohto vyplýva žiadne praskliny v stenách, žiadna chémia. Týmto spôsobom sa okrem významného zvýšenia kvality stavieb výrazne urýchli celý stavebný proces a v konečnom dôsledku ušetríte náklady na výstavbu aj následne náklady na bývanie.

Výsledkom spojenia keramického materiálu a progresívnej formy výstavby získame ekologický dom postavený za pár hodín! A ak keramický dom tak jednoznačne od Silicate World, jediného výrobcu keramických domov na Slovensku! 

Ak patríte teda medzi tých, ktorí veria keramickému materiálu a najlepší dom bude stále ten postavený z tehál, máme pre Vás to najekologickejšie a najmodernejšie riešenie! Silicate World keramické domy ponúkajú svojim zákazníkom rýchlu výstavbu bez zníženia kvality a pri dodržaní všetkých technologických postupov. Silicate World keramické domy predstavujú tú najprogresívnejšiu formu výstavby rodinných domov súčasnosti. Rýchlosť výstavby, izolačné vlastnosti, kvalita a životnosť použitého materiálu či ich ekologický charakter sú tým najlepším dôkazom! Prečítajte si viac aj o pozitívnom vplyve bývania v keramickom dome na Vaše zdravie.

Vzorky keramických granuliek, ktoré sú jedným z materiálov pužitých v našich ekologických stenách, Vám spolu so vzorkou steny radi ukážeme aj na osobnom stretnutí. Pre dohodnutie osobného stretnutia alebo obhliadky našich stavieb prosím kontaktujte obchodné oddelenie na 0948 641 518 alebo obchod@silicateworld.eu.