Bývajte v dome teplom ako jesenné farby

Čo vás napadne pod pojmom teplo domova? Sú to príjemné večerné chvíle pod dekou, kedy zabudnete na sychravé jesenné počasie, alebo rodinná pohoda v teplom dome, ktorého prevádzka Vás stojí iba veľmi málo? So Silicate World keramickým domom získate oboje! 

Jeseň nemusí byť iba o chladných upršaných dňoch, kedy nám na dobrej nálade nepridá ani začínajúce sa obdobie vykurovania. Veď koho by  potešilo, keď vieme, že skôr či neskôr nám to teplo jeho dodávatelia  vo vyúčtovaní všetko pekne zrátajú. Ak však už pri výstavbe domu myslíme okrem investičných nákladov aj na tie prevádzkové, ušetríme si nielen vrásky na čele, ale mesačne aj niekoľko desiatok Eur.

Technológia výstavby a použitý materiál nosnej a izlolačnej časti stien má popri iných faktoroch ako sú okná alebo strecha, taktiež výrazný vplyv na tepelnoizolačné vlastnosti domu. Kým  nás v lete trápili vysoké horúčavy a s tým spojené prehrievanie sa domov postavených z nevhodného materiálu, v zimnom období nás trápia chladné izby a vlhké kúty v dome. Pri použití vhodného paropriepustného a tepelne izolačného materiálu zloženého z výlučne prírodných surovín, nás nemusí trápiť ani jedno z vyššie uvedených. Keramické domy od Silicate World sú vyrobené z materiálu, ktorý spĺňa tieto rozhodujúce podmienky.

Steny domu od spoločnosti Silicate World sa skladajú z nosnej keramickej časti a z časti izolačnej. Keramický kompozit, ktorý tvorí hlavnú a nosnú časť našich stien je nielen paropriepustný, ale aj výborný tepelný izolant.  Naše keramické steny si zachovajú paropriepustnosť a súčasne, bez tepelných strát dosiahneme výborné tepelnoizolačné parametre. Tepelný odpor nemá v žiadnom prípade súvis s paropriepustnosťou domu. Tepelné straty domu a teda vyššie náklady na kúrenie alebo chladenie sú v priamom súvise s tepelnou izoláciou. Paropriepustnosť je vlastnosť domu, ktorá pôsobí hlavne na hygienu bývania. Neparopriepustný dom, ktorý nedýcha, je maximálne nevyhovujúci pre zdravé bývanie, tak ako sú tepelné straty a vysoké účty za klimatizáciu nevyhovujúce pre Váš finančný rozpočet.

Viac o paropriepustnosti SW keramických stien sa dočítate v článku Paropriepustná, difúzne otvorená stavbaTak ako v lete Vás Silicate World keramický dom ochráni pred horúčavami a prehriatím domu (Viac v článku Dom, ktorý sa Vám neprehreje), tak na jeseň Vás ochráni pred chladom a vlkosťou. Vy si tak môžete v pokoji užívať prekrásne sfarbenú jesennú prírodu a posledné teplné slnečné lúče. Veď večer si už budete vychutnávať teplo domova a rodinnú pohodu v dome teplom ako sú jesenné farby.

Viac o výhodách Silicate World keramických domoch a aktuálnych cenách na obchod@silicateworld.eu alebo 0948 641 518.